Sosyal medya paylaşımları nedeni ile gözaltına alınarak tutuklanan gazeteci İdris Yılmaz hakkında halen iddianame hazırlanmadı. Yılmaz gönderdiği mektupta tek kişilik hücrede tutulduğunu ve spora dahi tek çıktığını söyledi.

Van’ın Erciş ilçesinde sosyal medya paylaşımları ve yaptığı haberler gerekçe gösterilek gözaltına alınarak tutuklanan gazeteci İdris Yılmaz Elazığ 1 No’lu Kapalı Cezaevi’nde tek kişilik hücrede tutuluyor. Spora bile tek başına çıkan Yılmaz gönderdiği mektupta yaşadıklarını anlattı.

Peş peşe davalar açıldı
Cezaevine girmesinin ardından peş peşe hakkında çeşitli soruşturma ve davalar açıldığını söyleyen Yılmaz, “Üst üste bana çeşitli davalar açıldı. Bir örgüt üyeliği davam eksikti şimdi onu da tamamladılar. İki korucunun çocuğu darp ettiği videosu elime gelmiş, onu haberleştirmiştim. Haberde korucu isimlerini ve eşkallerini belitmeme rağmen hakkımda ‘hakarat’ davası açmışlar. Yine belediye hakkında yaptığımız bir kaç haberden dolayı da dava açmışlar. Onu geç alıntı yaparak başka ajans ve gazetelerden aldığımız haberlerde bile bana dava açılmış” dedi.

İddianame bile hazırlanmadı
Sosyal medya paylaşımları nedeni ile tutuklandığı soruşturmaya ilişkin de bilgi veren Yılmaz, tutuklu bulunduğu soruşturmadan dolayı halen bir iddianame dahi hazırlanmadığını kaydetti. HABER MERKEZİ

Önceki

Oyuncu Barış Atay serbest bırakılıyor

Sonraki

Barış Atay: Gözaltına alınarak Ahmet Hakan'ı mağdur etmişim!