Bursa’da lise öğrencisi K.Ö.’nün kendisini taciz ederken söylediği sözleri cep telefonuyla kaydedip şikayetçi olması üzerine tutuklanan amcası S.Ö. savunmasında, “Ben ömrüm boyunca insanlara iyilik yapmış bir insanım. Yeğenime de uzun yıllar amcalık ve babalık yaptım” diyerek, suçlamaları kabul etmedi.

DHA’nın haberine göre; market işletmecisi S.Ö. (51) iddiaya göre 2015 yılında henüz 13 yaşında olan yeğeni K.Ö.’ye tacizde bulundu. 2018 yılının ocak ayında restorana götürdüğü yeğenini sözle taciz eden S.Ö.’nün, bir ay sonra ise yeğenine bu kez otomobilde cinsel istismarda ve tacizde bulunduğu ileri sürüldü.
Olayın ardından K.Ö., araçta amcasının kendisini taciz ederken söylediği sözleri cep telefonuyla kaydederek, durumu ailesine anlattı.

Ailenin şikayeti üzerine tutuklanan S.Ö.’nün, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.
‘Duruşmada, tutuklu sanığın yeğenine tacizde ve istismarda bulunduğuna ilişkin ses kaydı dökümünün yer aldığı bilirkişi raporu okundu. Sanık S.Ö. savunmasında, şunları söyledi:
“K.Ö.’ye 2 yıl boyunca maddi ve manevi olarak destek oldum. Yeğenimin toplum ahlakı ile bağdaşmayacak hal ve hareketlerine şahit oldum. Bir ihtiyacı olduğunda yardımcı olmaya çalışıyordum. Anne ve babasını boşanmaktan vazgeçirdim. Bir defa benden 2 bin lira istedi. Vereceğim para ile erkek arkadaşıyla tatile gitmiş. Ben ömrüm boyunca insanlara iyilik yapmış bir insanım. Yeğenime de uzun yıllar boyunca amcalık ve babalık yaptım. Suçlamaları kabul etmiyorum.” Mahkeme heyeti, sanık S.Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Önceki

CHP'li Böke: Tek yolumuz var

Sonraki

Erdoğan, '100 günlük eylem planını' açıklıyor