Rögara düşüp hayatını kaybettiği iddia edilen işçinin öldürülüp, rögara atıldığı ileri sürüldü.

 

Fırat Yeşilçınar – İSTANBUL

 

Üçüncü Havalimanı inşaatında rögarda öldüğü ileri sürülen işçi ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Medyablok’un ulaştığı işçiler, olayın Üçüncü Havalimanı terminal bölgesinde meydana geldiğini söyledi. İşçiler arasında kavga çıktığı ve bir kişinin çıkan kavga sonucu bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edildi. Ölen işçinin ise Ahen Group’ta çalıştığı gelen bilgiler arasında. Yine başka bir işçiden edindiğimiz bilgi ise şöyle ”İnşaatın terminal bölgesinde kavga çıktı. Proje elamanı olan bir kişi, yani dışarıdan geln bir işçi ile burada olan taşeron işçi arasında kavga çıktı. Bir işçi bıçaklandı. Ölen işçi izolasyona sarılıp, rögara atıldı. Olay işçiler arasında da konuşuluyor. Formenler de bu işçinin öldürüldüğünü biliyor. Ana firma işçinin dışarıdan geldiğini, formenler ise işçinin taşeron olduğunu söylüyor.”

Ulaştığımız bir başka işçi ise olayın yaşandığını ve olay yeri üzerinin paletlerle kapatıldığını ifade etti. İşçi ölümün Ulaştırma Bakanı’nın geldiği gün yaşandığını da iddialarına ekledi.

 

İGA: Her iddiayı haberleştiriyor musunuz?

Konu ile ilgili aradığımız İGA yetkilileri olayın doğru olmadığını söyleyerek, ”Burası ile ilgili çok sayıda yalan bilgi var. Siz duyduğunuz her bilgiyi haberleştiriyor musunuz?” dedi.

 

HDP’li Kemalbay: İGA ve Bakanlık cevap vermedi

HDP milletvekili Serpil Kemalbay, olay ile ilgili İGA’yı aradıklarını ve yanıt alamadıklarını söyledi. Kemalbay, bakanlığa da durumu aktardıklarını ve oradan da bir yanıt alamadığını ekledi.

 

Ne olmuştu?

Üçüncü Havalimanı inşaatında bir işçinin rögara düşerek hayatını kaybettiği öğrenilmişti. Medyablok’un edindiği bilgilere göre olay 3 gün önce medyana geldi. Bir işçi rögarın içine düştü. Diğer işçilerin haber görüp haber vermesi ile birlikte, işçi rögar içerisinden çıkarıldı. Olayın yaşandığı yerin etrafını kapatan jandarma ise görüntü almak isteyen işçilerin telefonlarına alıp, görüntüleri sildi. Ölen işçini kimlik bilgileri ise öğrenilemedi.

 

Önceki

İnşaat İş'ten haberimize ilişkin açıklama

Sonraki

''Kaşıkçı'nın cesedine ait parçalar bulundu''