Nedir gerçek? Bilmemiz gereken bir şey mi yoksa öğrenmemiz mi gerekli..? Her ikisi de.. Gerçekleri hem bilmeliyiz hemde öğrenmek için çaba sarfetmeliyiz..Gerçekliğinden emin olduğumuz ne varsa onlarıda savunmalıyız.. Bir toplumda gerçekler neden konuşulmaz?oysa toplumu uyarmak, doğruları bulmak açısından ne kadar da önemlidir gerçekler.. Bize dönüp bakıyoruz, toplumumuza, siyasete tıp ile ilgili konulara hep yalan, hep yalan.. Hukukta artık sorgulanıyor, gerçekçi değil çünkü.. Ne oluyor? ne elde ediyoruz böyle? Kocaman bir yalan elde ediyoruz bir de okumuyorsak ve kulaktan dolma bilgilerle gün geçiriyorsak tam da istedikleri konuma gelmiş oluyoruz. Okuyup-sorgulayan toplumu da kandırırsınız ama bu derece büyük boyutta olamaz arada istisna karakterler tabiki çıkacaktır ama bu derece yaygın olmayacaktır..

Geçtiğimiz hafta Kayseri’de vahim bir olay yaşandı her anlamda korkunç bir cinayetin varlığı herkesi etkiledi. Önce haber normal bir şekilde paylaşıldı, sonra 25 sokak köpeğinin saldırısı olduğu iddiası ortaya atıldı.Bir fotoğraf yayınlandı, fotoğraf yalanlandı. Ölen gencin arkadaşı var, şahit hatta o çağırdı yardıma herkesi diye açıklandı çocuk ortada yok. Dönüp baktığımızda kocaman resmin içinde doğruyu yansıtan bir öge bulamaz hale geldik. Resmî açıklamalar eksik, kaymakamlık makamının açıklamaları bir resmî kuruma yakışmayacak türden ve belediye! Belediyeyi anlatacak kelime bulamıyorum.. Görev ihmali, Hayvan Koruma Kanunu (HKK) uygulamamak, yalan açıklamalar.. Ama gelin görün ki kaymakamlık makamının belediyenin her şeyi yaptığını altını çizerek söylemesi. Çok değil 2016 da yaptıkları aleni görüntülenen Kayseri Belediyesinin akıl almaz bir şekilde aklanması! Bu yalanlarla nereye varılır? Ölen çocuğumuz geri mi gelir?Haksızca katledilen onlarca köpek geri mi gelir? Adalet yerini bulur mu? Siz cevap verin benimki zaten ortada..

Hayvansal ürünlerin sağlıksızlığı, hayvanların insanlar tarafından adice ve yaşam hakkını hiçe sayarak sömürülmesi bu gerçeklerinde anlatılmaması.. Basının üç maymunu oynaması kapatması veya çarpıtması. Topluma hizmet ediyoruz görüntüsünde toplumu kandırmak..Zaten bir ülkede basın görevini yapamıyorsa o ülkede haktan ve özgürlüklerden söz edilemez.
Ne insanın, ne hayvanın nede doğanın özgürlüğünden bahsedilemez.
Şiddetin tavan yapıp sınır tanımadığı bir toplumda gerçekleri baskılar ve konuşmazsak yarın hiçbir konuda başarı ve düzen sağlayamayız.Şu an yaşadığımız gibi..

Son olarak önünüze servis edilen, gözünüze sokulan açıklamaların birde arkası olduğunu söylenilen her gerçeğin gerçek olmadığını biliniz.Gerçekmiş gibi söylenen ve yaşatılan her
Ne varsa önce düşüncelerinizde, bilgilerinizde karşılık bulmalı sonra genel olarak sorgulanabilmeli.

Mış gibi yaşamayın.. Gerçeklerin ve doğruların aydınlattığı bir toplumun içinde dürüstçe, haklarınızı bilerek onurlu bir yaşam sürün…

Tüm canlıların yaşam hakkı kutsaldır!!

Önceki

Yönetmen Kazım Öz'e 15 yıla kadar hapis istemi

Sonraki

Polis trans kadını öldürdü!