Youtube’da 180 milyonun üzerinde tıklanan Manuş Baba’nın Eteği Belinde klibinin Görüntü Yönetmeni Hasip Arvas, yakaladıkları başarıyı şu sözlerle açıklıyor: “Bu klibin başarıya ulaşmasındaki en önemli etken, doğallığı yakalayabilmemiz oldu. Türk halkı içinde kendisinden bir şeyler bulduğu ve samimi gördüğü her şeyi seviyor ve beğeniyor.”

 

Manuş Baba’nın Eteği Belinde şarkısının klibi, YouTube üzerinden 180 milyondan fazla tıklandı. Klibin bu başarıya ulaşmasını ve hikâyesini Görüntü Yönetmeni Hasip Arvas anlattı. Arvas, ilk olarak klibin oluşum aşamasından bahsederek “2 ay önceden hazırlandık bu iş için. Klibin hikâyesi ve senaryosu Manuş Baba’ya ait. Ve özellikle doğallıktan çıkmaması adına kendi oturduğu semt olan ‘Balat’ da çekilmesini istedi” dedi.

Arvas, klip çekimlerinin bir günde tamamlandığını belirterek “Sabah 06.00’dan akşam 23.00’a kadar sürdü çekimler. Klibin kurgusunu ise 2 günde tamamladık” diye konuştu.

Oyuncular hayranları

Klipteki oyuncuların özellikle cast olmaması için Manuş Baba’nın beraber sahne aldığı arkadaşlarından oluştuğunu anlatan Arvas, “Klibi 25 kişilik çekim ekibi ile yaptık. Başroller dışında klipte görünen kişiler ise Manuş Baba’nın hayranları ve sevenlerinden oluşuyor. Kendi Instagram hesabından paylaşımda bulunarak ‘klibimde oynamak isteyen hayranlarıma kapım açıktır’ dedi ve böylece hiç cast olmadan sevenleriyle gayet doğal bir klip çekimi gerçekleştirdik” dedi.

Klibin kurgusu da Arvas’ın elinden

Klibin 180 milyondan fazla izlenme almasıyla yakaladıkları başarıyı yorumlayan Arvas şunları kaydetti: “Beni bu klipte başarıya ulaştıran öncelikle şarkının çok iyi olması. Zaten bu hikâye (seneryo) geldiğinde ekip olarak çok ama çok inandık ve sonuç olarak da başarıyı yakaladık. Klibin her aşamasında birebir bulundum. Kurgusu da bana ait. Türk halkı doğal olan her şeyi seviyor ve benimsiyor. Şarkı güzel ve izleyenler de bu klipte kendilerini buluyor.”

Önceki

TİP’ten kuruluş etkinliği: Üçüncü Havalimanı işçileri ayakta karşılandı

Sonraki

İnşaat İş'ten haberimize ilişkin açıklama