Sayıştay raporunda 46 milyon borcu olduğu tespit edilen AK Parti’li ilçe belediye başkanı, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için belediye kasasından gazetelere reklam ilan verdi.

 

Odatv’de yer alan habere göre; çalışanların bu ayki maaşlarını veremediği iddia edilen ve yayımlanan Sayıştay raporunda 46 milyon borcu olduğu tespit edilen AK Parti’li ilçe belediye başkanı, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için belediye kasasından gazetelere reklam ilan verdi.

Bugün Samsun’da yayın yapan yerel gazetelerde, Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç’in tam sayfa reklam ilan haberi yayımlandı. Bu ilan Basın İlan Kurumu üzerinden verildiği için parası belediye kasasından çıkacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için çalışmalar yapan, Başkan Genç için hazırlanan reklam haber, “Samsun’u geleceğe birlikte hazırlayacağız” anonsuyla yayımlandı.

Genç, BİK üzerinden bugün yerel gazetelerde çıkması için tam sayfa renkli haber ilan verdi. Başkan Genç, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hazırlattığı propaganda ilanını BİK üzerinden verdi. Dolayısıyla bu ilanın parası belediye kasasından çıkacak. Cumartesi günü Ömer Halisdemir Salonu’nda adaylığını resmen açıklayacak olan Başkan Genç’in ön hazırlık için ilanları verdiği öne sürüldü. Öte yandan, belediyenin mali sıkıntı yaşadığı için çalışanlara bu ay maaşlarını ödeyemediği öğrenildi.

Sayıştay raporlarının açıklanmasıyla yer yerinden oynamıştı. Canik Belediyesi ile ilgili hazırlanan raporda, kısa ve uzun vadeli olmak üzere belediyenin toplam borcunun 46 milyon 146 bin 484 TL olduğu ortaya çıktı. Odatv’nin ismini vermek istemeyen çalışanlardan edindiği bilgiye göre, belediye bu ay maaş veremedi.

Önceki

Sibel Kekilli: Ölüm tehditleri bile aldım. Ama kadın hakları için savaşmak benim görevim

Sonraki

İYİ Parti'de peş peşe istifalar: Genel başkan ve ekibi, bugün Saraya nasıl yakın olabilirim savaşı verir hale gelmişlerdir