Sık sık iş cinayetleri ile gündeme gelen 3. havalimanı inşaatında çalışan işçiler ücretlerini alamadıkları için bu sabah greve başladı.

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası tarafından yapılan açıklamada, 3. havalimanı inşaatında bulunan Alp Erdem Elektrik bünyesinde çalışan işçilere ücretlere ödenmedi. İşçiler de ücretlerini almak için bu sabah greve başladı.

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

”Şantiyeler biz işçilerin emekleri sömürülerek yükseliyor. Reklamlarda biz işçilerin emeğiyle gerçekleşen inşaatlar anlatılıyor. Patronlar yüzyılın projesini yapmakla övünüyor.

Patronlar şov yapmakta herkes patronların ve onların temsilcilerinin masallarını duymakta.

3.Havalimanı inşaatı biz işçilerin iş cinayetlerine kurban gittiği ve en temel hakların patronlar tarafından gasp edilip biz işçilerin sefalete mahkum edildiği yer.

Sömürü çarklarının en ağır işlendiği 3.havalimanı şantiyesinde bizler Alp Erdem Elektrik bünyesinde faaliyet yürüten Alesta firmasına bağlı çalışan inşaat işçileri olarak ücretlerimiz ödenmediği için bu sabah iş bırakma eylemi gerçekleştirdik.

Firma yetkilileri haklarımızı ödemeyerek bizleri şantiyeden kovmaya çalışıyor. Haklarımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

İnşaat işçisi köle değildir.”

 

Önceki

Erdoğan 100 günlük eylem planını açıklayacak

Sonraki

İstanbul'da IŞİD'e büyük operasyon: 38 gözaltı