İki nedenden dolayı ara verdiğim yazılarıma geri dönüyorum bugün. Ne çok şey oldu bu zaman zarfında. Her şey üst üste gelir derler ya aynen öyle oluyor hayat. Bir anda neler neler yaşıyorsunuz. Hayata yetişemiyorsunuz

Burada olmadığım, olamadığım dönemde yapılan eylemlerden geri kalmadım. 16 Eylülde Büyükada’da yapılan kitlesel Faytona HAYIR eylemide bunlardan biri. Birebir her anında arkadaşlarımın yanındaydım. Oldukça geniş çapta yapılan eylem sanırım amacına ulaşacak. Ses getireceği düşüncesindeyim. Eylemin ardından yapılan bazı yorumlar dikkat çekici ve endişe verici..
Şöyle ki, Adalar’da hali hazırda bir toplu taşıma sistemi olmadığından elektrikli faytonla birlikte
benzinli araçlarında kullanıma sokulmak için çaba sarfetildiği.Adaların dokusunun bozulup
eskisi gibi asla olamayacağı. Böylece yeni bir rant olayının gündeme gelmesi adalardaki zulmün perdelenmesine, atların bu korkunç sömürüden kurtulamamasına neden olmaktadır.
Bir diğer görüşte çok eski dönemlerin özlemi ile düşünen aydın kesimin. Zihinlerinde geçmişin izleriyle hareket ettiklerinden, şu anki yaşanan zulmü görüp, tamamen faytonun kalkması için
hemfikir bir tavır sergilememeleri.
Bu iki negatif görüşün ve halen devam eden zulmün altında ezilen canlı, hisseden ve ölen
ATLAR!!
Nereye kadar devam edecek bu anlaşmazlık nasıl son bulur net olmasa da net olan tek şey
zulmün hızla devam ettiği..
*******************************
Bir diğer önemli konu ise Şarbon. Öyle böyle şöyle derken yine yaşanılan birçok gerçek gündemden biranda düşüverdi. Hızla değişen haberler ne yazık ki bu yaşanılan ve ciddi konuşulması gereken durumu gölgelemektedir. Doğa yapılanı örtbas etmez, bir şekilde tekrar karşımıza çıkacak bu gerçekler..
Hayvan özgürlüğü aktivistleri ve haberciler bu ölüm gemilerinin peşinde.En son ciddi tartışma çıkaran Panama bandıralı hayalet gemi kendi bilinmezleri ile karasularımızı terk etti.Bu konu
ile ilgili net açıklamalar yapılmadı. Canlı hayvan ticaretine son verilmeli bu olması gereken, uygulanması gereken tek gerçek..
******************************
Son dönemlerde artan hayvana karşı işlenen  şiddet suçlarından bahsetmiştik. Bahsetmeye de uzun bir süre devam edeceğiz. Ülkemizin yaşanan gerçekleri bizleri bu elim ve vahim olayları yaşamaktan maalesef kurtarmıyor…

Belediye eli ile yapılan vahşet haberleri dayanılır gibi değil.Toplu bir soykırım var. Barınakların rezilliği ve orada yaşanan işkence ölüm, katliam..
Hemen akla gelen birkaç isim;

Aydın Büyükşehir
Samsun Bafra
Ordu
Hatay
Balıkesir
Zamanla hepsi tek tek ortaya çıkıyor ve hepsi 5199 sayılı kanunu çiğniyor.Hiçbir şekilde bu davranış biçimlerinden geri adım atmıyorlar. Yaptırım uygulanmadığı için bizlerin vergileri ile katliam yapıyorlar.Bu gerçekler siyasi bir ayrım gütmüyor her partiden yerel yönetimler bu akılalmaz iğrençliği uyguluyor. Adalet kelimesinin içi çok boşaltıldı. Her canlı doğal bir hukuğa ve yaşam hakkına sahipken tüm evrensel değerleri yok varsayıp son hız suç işlemeye devam etmek aklın kabul edeceği bir durum değil. Mantık ve etik yok varsayılır bu böylece düzeltilmeden süreklilik gösterdikçe insan olmanın erdemi nedir??

Düşünmeliyiz….

Yaşam çok kısa aslında, o canlar için daha da kısa ve insan denilen tür çok acımasız. Adaletli olun lütfen en azından birey olarak.

Yaşamın ADALETe ihtiyacı var…..

Önceki

''İbrahim Ayhan'ı tutuklatan Emniyet Müdürü bugün terör örgütü üyeliğinden aranıyor''

Sonraki

Çiğdem Toker Sözcü'yle anlaştı