ABD Başkanı Donald Trump, İran’a “Bir daha asla ABD’yi tehdit etmeyin…” uyarısı yaptı.

 

ABD Başkanı Donald Trump, Pazar günü bir konuşmasında kendisini uyaran İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye Twitter üzerinden yanıt verdi. Trump, “Bir daha asla ABD’yi tehdit etmeyin; aksi takdirde, geçmişteki gibi sonuçlarına katlanırsınız. Biz artık sizin çılgınca çatışma ve ölüm sözlerinizi sineye çekecek bir ülke değiliz; dikkatli olun” diye uyardı.

Ruhani, dün yaptığı bir konuşmada, İran’a yönelik ekonomik yaptırımlar başlatan Washington yönetimini bugüne kadar kullanmadığı en sert ifadelerle hedef aldı. Ruhani, “ABD’yi mutlaka yeneceklerini” söyledi ve ABD’nin İran ile müzakere talebine son noktayı koydu:

“Sayın Trump, biz tarih boyunca bölgedeki su yolları güvenliğinin güvencesi olduk. Aslanın kuyruğuyla oynama, pişman olursun. İki yolumuz var; ya direneceğiz ya teslim olacağız. ABD’yle müzakere masasına oturmak teslim olmak demektir.”

Trump’ın çatışmacı tavrıyla sadece İran için değil tüm dünya için bir tehdit oluşturduğunu belirten Ruhani, “Düşmanlar, İran’la savaşın savaşların anası, İran’la barışın barışların anası olacağını iyi bilmeli” diye konuştu.

 

Önceki

Ayağı kesilen köpek için yürüteç yaptılar

Sonraki

Gazeteci İdris Yılmaz halen tecritte: Mektup verilmiyor, 33 kilo kaybetti