Habertürk yazarı Nagehan Alçı: Kılıçdaroğlu İnce’ye moral verdi.

CHP Genel Merkezinden 24 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin telefon görüşmeleri hakkında bilgiye ulaştığını iddia eden Habertürk yazarı Nagehan Alçı, “Kılıçdaroğlu’nun İnceye moral veren konuşmalar yaptığını” öne sürdü.


Nagehan Alçı’nın “621 imza olsa bile Kılıçdaroğlu neden kurultaya gitmeyecekti?” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle şöyle:
“24 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce belli bir saate kadar 3-4 kez telefonda konuştular. Aralarında geçen diyaloglarla ilgili çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı. Ancak Kılıçdaroğlu cephesinden bu konuda hiçbir açıklama gelmedi. O cephe ne düşünüyor ve telefon görüşmeleri hakkında ne diyor diye araştırdığımda CHP Genel Merkezinden şöyle bir bilgiye ulaştım, Muharrem İnce’nin morali seçim gecesi sonuçlar netleşmeye başladıkça giderek bozuluyordu. Kemal Bey ile bir kaç kez telefonda görüştüler. Her seferinde Kemal Bey ‘sıkma canını, belki değişir, herşey hallolur’ gibi şeyler söyleyip, ona moral vermeye çalışıyordu…
Bu bilgiyi aldığım kaynaklar İnce’nin o gece sarhoş olduğu iddiaları ile ilgili bir şey söylemiyorlar, ‘böyle bir şey söylemek haksızlık olur. Konuşmalar sırasında öyle bir şey yoktu’ diyorlar. Ve gördüğüm kadarıyla bu iddiayı gerçekçi bulmuyorlar.”

Önceki

Akrep Nalan evini Aziz Nesin Vakfı'na bağışladı

Sonraki

Astsubay Murat Çolpan tarlada ölü bulundu