Adana’da, IŞİD üyesi Ahmet İsa (24) tedavi için geldiği hastanede gözaltına alındı. Kentte çeşitli hastanelerde tedavi gören, bir ayağı da kesilen İsa’nın, kesilmiş insan kafalarının önünde fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

 

​Adana polisi ve MİT görevlileri, 2017 yılında mülteci gibi Türkiye’ye gelen İsa’nın Adana’ya gittiğini saptadı. 2015 yılında Suriye’nin Kobani kentinde yaralanan Ahmet İsa’nın Adana’da çeşitli hastanelerde tedavi gördüğü, son olarak geldiği hastanede de sağ bacağının kesildiği saptandı. Hastaneye baskın yapan polis, Ahmet İsa’yı sorguya aldı.
IŞİD üyesi olduğunu söyleyen Ahmet İsa, bu zamana kadar çok sayıda çatışmaya katıldığını belirterek, YPG’nin kendisi için 100 bin dolar ödül koyduğunu öne sürdü.

Polis, tedavisinin ardından gözaltına aldığı Ahmet İsa’nın, kesilen insan kafalarının önünde çektirdiği fotoğraf ile yine Suriye’de bir evde çatışma öncesi yanındaki ağır silahlarla çekilen görüntülerine ulaştı.

Ahmet İsa, savaştıkları grubun emirliğini ise öldürülen Alman rapçi Denis Cuspert’in (Deso Dogg) yaptığını söyledi. İşlemleri tamamlanan Ahmet İsa çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Önceki

Zırhlı aracın çarptığı Onur yaşamını yitirdi

Sonraki

İsmail Devrim protestosuna müdahale