AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de AK Parti İl Danışma Meclisi’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Rize’nin uşakları, Rize’nin kadınları bugün yine bir başka güzel.

Döviz kurlarındaki dalgalanma bahane, biz meselenin dolar olmadığını biliyoruz, bunlar ülkemize açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri, füzeleri. Önlem aldık, ama aslolan ekonomik savaşı açan elleri kırmaktır. Sanıyorlar ki diz çökeceğiz, teslim olacağız.

Ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor… Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın… Sen sanıyor musun ki döviz baronlarının yanında yer aldığında sana paye verecekler. Hala koltuğu bırakamadın ama koltuk seni bıraktı, şimdi de döviz baronlarının yanında yer alıyorsun, sana ne gelecek onlardan? Bu milletin ahını alan herkes eninde sonunda belasını bulmuştur.

Bizim ilkemiz, kim sabrederse zafere ulaşan odur.

Gelişip büyür etki alanımızı genişletirken anlaşılan o ki birilerinin ayağına basmışız.

Tehdit ediyor ya… yarın saat 1800’e dek göndereceksiniz. Burası çatladıkapı ülkesi mi ya, burası Türkiye, ne yapıyorsunuz?

Batan, çöken, krize giren bir ülke yok. İşadamlarıyla sendikalarla her gün oturup konuşuyoruz.

Ama bizim işadamlarımız Kılıçdaroğlu değil, onun gibi batmış değil.

İktidarıyla-muhalefetiyle, bizi seveniyle-sevmeyeniyle hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi yürüdüğünde hep birlikte kazandığımız gibi, delinip su aldığında da hepimiz aynı akıbete düçar olacağız.

15 Temmuz’dan bir gün önce 2,8 lira civarında olan dolar kurunun, dün itibarıyla 6 lirayı aşması, bunun nasıl bir gerekçesi olabilir? Kendisine daha büyük, daha iddialı hedefler belirlemiş, bunun altyapısını kurmak için kolları sıvamış bir Türkiye’yi biz inşa ettik. Ortada ne çöken ne yıkılan ne batan ne krize giren bir ülke, bir ekonomi var.

Önceki

İlaç krizi de kapıda

Sonraki

Kahramanmaraş'ta kampanya: 500 dolar bozdurana piknik tüpü bedava