Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’nin Kadın Kolları Kongresi’nin girişinde konuştu.

AK Parti’nin Kadın Kolları Kongresi ‘nin yapılacağı salonun girişinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede artık inanç özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, fikir özgürlüğü kavgası olmayacak. Herkes inancında serbest. İnancını serbestce yaşayacak. Fikir-düşünce özgürlüğünde düşündüğünü, inandığını rahatça söyleyecek. Başı açık-kapalı tartışması olmayacak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Milletimiz müsterih olsun, şehit yakınlarımız gönüllerini ferah tutsun, işte bir haftada 56 teröristi etkisiz hale getirdik, getirmeye devam edeceğiz.

​Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyük bir devlettir. Bu devlet kime şefkat göstereceğini, kime de kadife eldivenin içindeki demir yumruğunu indireceğini çok iyi bilir.

Teröristleri kutsayanlar, terör örgütüne payandalık yapanlar devletimizin pençesinden asla kurtulamayacak.

Bugüne kadar hiçbir şehidimizin kanını yerde koymadık. Er ya da geç ama mutlaka katil sürülerinden işledikleri cinayetlerin hesabını tek tek sorduk ve sormaya devam edeceğiz.HDP’nin Parlamentoya girmesini destekleyenler hesabını verecek.

Amerika ciddi bir saygısızlık yapmıştır. Türkiye hukuk devletidir, hukukun gereği neyse onu yapacaktır.

Benim bakanlarımı Brunson’la ilgili olarak, ‘Onu yakından takip ettin’ suretiyle ABD’de malvarlıklarına el koyuyoruz mantığı mantık değildir. Bu, Teksas’takilerin işi olabilir ama kalkıp da ABD’de herhangi bir malvarlığına sahip olmayan bakanlarımla ilgili böyle bir yaklaşımı kabullenmek asla mümkün değildir. E şimdi ne olacak? Biz dün akşama kadar sabrettik. Ben de bugün arkadaşlarıma talimatı veriyorum. ABD’nin adalet ve içişleri bakanlarının Türkiye’deki malvarlıklarını donduracağız varsa.

Trump, çok büyük bir oyuna gelmiştir. Bu oyunu Sayın Trump’ın bozması gerekir. Bizler bu noktada kararlıyız, duruşumuzu dürüst olduğumuz için aynen devam ettireceğiz. Dış politikamızı hiçbir zaman, sahte tezgahlar üzerine kurmadık. Her zaman dik durduk ama dikleşmedik.

Önceki

IŞİD'in 8 yaşında kaçırdığı Ezidi çocuk 12 yaşında kurtarıldı

Sonraki

Kahramanmaraş’ta peş peşe 3 deprem