CHP’nin önceki dönem milletvekili Barış Yarkadaş twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz gün MYK sonrası açıklama yapan Bülent Tezcan’a tepki gösterdi. 

Yarkadaş’ın şu açıklamayı yaptı:

”24 insanımızın öldüğü kazayı ‘Siyasi tartışma konusu yapmayacağız’ diyerek yok saymak; katliamın üstünü örtmek demektir. Tren kazası tam da siyasi tartışma konusudur! Yapılması gereken; bölgeden ayrılmamak ve hesap verilmesini sağlamaktır! 24 insanımızın ailesi bunu bekliyor…”

 

Tezcan ise geçtiğimiz günlerde MYK sonrası yaptığı açıklamada, ”Bu konuyu siyasal bir tartışma haline getirme niyetinde değiliz ama bu konunun ta ihale aşamasından başlamak üzere bütün teknik yönleriyle hiç kimse korunup kollanmadan incelenmesi gerekir. Takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Teknik raporu bekleyeceğiz. Genel Başkan yardımcımız Faik Öztrak başkanlığında bir heyetimiz süreci takip ediyor. Bu meselenin herhangi bir biçimde geçiştirilemeyeceğini, olayın arkasındaki görünenleri değil, görünmeyenler bütün sorumluların da ayrıntılı olarak ortaya çıkarılmasını bekliyoruz” demişti.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren faciasında 24 kişi yaşamını yitirmiş, 100’ü aşkın ise yaralanmıştı.

Önceki

Bedelli askerliğe Erdoğan ayarı

Sonraki

Gazeteci İdris Yılmaz'a hapis cezası