Türk Telekom’a bağlı spor kulübünde basketbol takımındaki 11-14 yaşındaki erkek çocuklara cinsel istismar yapıldığı ileri sürüldü.

 

Türk Telekom’a bağlı spor kulübünde basketbol takımındaki çocuklara cinsel istismarda bulunulduğu iddia edildi. Aydınlık gazetesinde “Spor kulübünde çocuklara toplu taciz” başlığıyla yayımlanan haberde, Türk Telekom’a bağlı spor kulübünün basketbol bölümünde koç M.E. ve yardımcısı A.Ş.’nin, 11-14 yaş arasındaki erkek çocukları sırayla taciz ettiği ileri sürüldü.

Olayın bir otel odasında yaşandığı öne sürülen haberde, “Aydınlık’a ulaşan görüntülerde çocukların belden aşağısının çırılçıplak soyularak yatağa yüzüstü yatırıldığı görülüyor. Görüntülerde çocukların özel bölgelerine zorla krem sürülüyor ve sprey sıkılıyor” dendi. Gazete yöneticileri, habere düştüğü notta taciz anına ilişkin görüntüleri ve olaya karışın kişilerin isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını kaydetti.
Haberde, söz konusu videoda yer alan görüntülerde şunların yaşandığı iddia edildi, “Bazı çocuklar ‘Benim ne suçum var’ diye kaçmaya çalışıyordu, bazı çocuklar da ‘Çok acıyor’ diye bağırıyordu. Bu sırada da bazı kişilerin tekbir getirdikleri duyuluyor. Çocuklara karşı zor kullanıldığı net olarak görünüyor.”
Türk Telekom: Takipçisi olacağız
Söz konusu iddiayla ilgili olarak Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, habere konu olan okulun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesinin derhal feshedildiği ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.
Açıklamada, “Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” ifadesine yer verildi.

Önceki

Tokat'ta kaybolan küçük Evrim için kadavra köpeği getirildi

Sonraki

Bakırköy Belediye Başkanı hakkında 11 yıl hapis talebi