Ahmet Hakan, siyasilere uyarılarda bulundu. Hakan, “Rakibinize ya da rakiplerinize bel altından, sinsice, kalleşçe, kasetle masetle saldırma planları yapmayın” dedi. Hakan Suruç olayı için de 10 başlık paylaştı.

 

Hakan’ın “Siyasilere son 8 gün tüyoları” başlığıyla (16 Haziran 2018) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

”Çok az zaman kaldı, muhakkak önemli bir şeyler yapmalıyız” anlayışıyla hareket ederek… Çok radikal, çok sarsıcı ve büyük atılımlar yapmaya kalkışmayın… Çünkü telaşınız fark edilir.

*

– Muhafazakâr entelleri, kararlı solcuları, herhangi bir partiye göbekten bağlı tipleri bir tarafa bırakıp fakir fukaraya, garip gurebaya yönelin… Çünkü onlardır iknaya açık olanlar.

*

– Rakibinize ya da rakiplerinize bel altından, sinsice, kalleşçe, kasetle masetle saldırma planları yapmayın… Çünkü ters teper.

*

– Son 9 gün çok daha ciddi, çok daha sorumlu, çok daha kucaklayıcı, çok daha kararlı, çok daha umutlu, çok daha sakin, çok daha emin bir portre çizin… Çünkü son 9 gününüz milletin aklında kalır.

*

– Kafasını gözünü kırarak da olsa türkü söylemekten, hareketleri beceremezseniz de halay çekmekten, vurguları yerinde olmasa da şiir okumaktan asla vazgeçmeyin… Çünkü bizim millet, duygu milletidir.

*

Şu ana kadar bir adayın (Fotoğrafta görüldüğü gibi Meral Akşener hariç…) bir kediyle çekilmiş fotoğrafına rastlamadım. Ne büyük bir eksiklik! Bütün siyasilere öneriyorum: Hemen kedili fotoğraflarınızla donatın her yanı… Çünkü bu millet kedileri çok seviyor.

*

– Televizyona daha az çıkın, gazetelerde daha az görünün… Buna karşılık… Köyünüze daha çok gidin, halkın arasına daha fazla sokulun, ailenizle daha çok görünün… Çünkü vakit, canlı temas vaktidir.

*

– İstanbul’da yapacağınız büyük mitinge çok ama çok özel önem verin… Çünkü seçim öncesi mukayese imkânı verecek olan en son ve en somut veri bu olacak.

Ahmet Hakan Suruç’ta yaşanan olay ile ilgili de yapılması gereken 10 başlık paylaştı.

– BİR: Derhal kapsamlı bir soruşturma başlatılmalı.
*
– İKİ: Olayın baştan sona bütün ayrıntıları ortaya çıkarılmalı…
*
– ÜÇ: Ölenler ve öldürülenler arasında ayrım yapılmamalı.
*
– DÖRT: Bütün siyasi partiler, böyle bir olay karşısında barış mesajları vermeli.
*
– BEŞ: Husumeti körükleyen açıklamalardan kaçınılmalı.
*
– ALTI: Huzur ve sükûnete davet çağrıları yapılmalı.
*
– YEDİ: Devletin savcıları, olaya derhal el koyarak olayı bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarmalı.
*
– SEKİZ: Kalaşnikofların nasıl bu kadar kolay kullanılabildiği sorusuna yanıt bulunmalı.
*
– DOKUZ: Hastanede bulunan kişilerin hunharca katledilmeleri olayının üzerine gidilmeli.
*
– ON: Siyasi partiler ortak bir komisyon oluşturmalı ve bu komisyon Suruç’a giderek bir rapor hazırlamalı.

Önceki

Üniversite öğrencilerine gece baskını  

Sonraki

Devlet Bahçeli: O fotoğraf gözümün önünden gitmiyor