Hatay’da Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz kapsülüyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ailesinin yaşadığı Gazi Mahallesi’ndeki evlerine bir grup dün gece saat 00.30 sıralarında saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sırasında Cömert’in ailesinin evinde ve araçlarında maddi hasar meydana geldi. Abdullah Cömert’in ağabeyi Adnan Cömert, saldırıyı sosyal medya hesabından “Evimize saldırdılar. Canımızı zor kurtardık” şeklinde duyurdu.

Abdullah Cömert’in kardeşi Zafer Cömert saldırı anını gösteren bir videoyu da Twitter hesabından paylaştı. Zafer Cömert saldırganların karakolda olaya karışmayan dışarı dahi çıkmayan abisini suçladıklarını da belirtti.

Saldırının planlı olarak yapıldığını aktaran ağabey Cömert, olaydan bir saat sonra polislerin geldiğini ve saldırganların kendilerine ait aracın cam ve kapılarını kırmaya çalışırken kendilerini yaraladığını kaydetti. Saldırı esnasında evde hasta annesi ve engelli kardeşinin de olduğunu ve çok korktuklarını belirten ağabey Cömert, saldırganların kendi mahallelerinde oturduğunu kaydederek, “Çok kalabalıklardı. Daha önce de bize saldırdılar. Bu şahıslar kendilerini mağdur olduklarını iddia ederek bizden de şikayetçi olmuşlardı. Dün saldırı planlı biri saldırı idi. Biz bu saldırganlardan şikayetçiyiz” diye konuştu.

Abdullah Cömert’in abilerinin yaptığı sosyal medya paylaşımları şu şekilde:

 

 

Önceki

Almanya, Türkiye’ye silah satışını durdurdu

Sonraki

Din dersinde öğretmen Alevilere hakaret etti