Rusya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından ABD’nin yaptırım kararlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler paylaşmıştı. 

 

Rusya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz, geçen gün Twitter hesabından ABD’nin yaptırım kararlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler paylaşmıştı. Salih Yılmaz, ABD’nin yaptırım kararıyla Dolar’ı 7 liraya çekmek istediğini bir ABD elçiliği görevlisine dayandırarak yazmıştı.

Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’nden ise konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, haberle ilgili olarak, “Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır” ifadelerini kullandı.

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter adresinden yapılan açıklamada, “Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz, canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir. Bu nedenle, bir Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu yönünde tamamen temelsiz ve sorumsuz haberlerin Türk medyasında yer alması çok talihsiz ve rahatsız edicidir. Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır” denildi.

Önceki

Dışişleri Bakanlığı: ABD ile mutabakat yok

Sonraki

Babası tarafından darp edilen çocuktan kötü haber