CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım TBMM Genel Kurulu sırasında yaptığı konuşmasında AK Parti’nin temel eğitim ısrarının arkasında, Konya’da üretim yapan Albayraklar grubuna ait Ereğli Tekstil firmasının olduğunu iddia etti.

 

İleri Haber’den Merve Akbaş’ın haberine göre; AK Parti ‘nin bedelli askerlikteki 21 günlük temel eğitim süresindeki ısrarı üzerine çok önemli bir iddia ortaya atıldı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım TBMM Genel Kurulu sırasında yaptığı konuşmasında AK Parti’nin temel eğitim ısrarının arkasında, Konya’da üretim yapan Albayraklar grubuna ait Ereğli Tekstil firmasının olduğuna dikkat çekti. Bedelli askerlik düzenlemesine yaklaşık 1 milyon 324 bin vatandaşın başvuracağı düşünüldüğünde TSK’nın elbise ihtiyacının %40’ını tek başına karşılayan yandaş Albayraklar Ereğli Tekstil’in servetine servet katması bekleniyor.

CHP ‘li Yalım’ın meclisteki konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

“Diğer bir taraftan değerli arkadaşlarımız, biliyorsunuz, konu bitmiyor, çok sayıda vatandaşımız… Özellikle bu konunun altını çizerek belirtmek istiyorum. Neden yirmi bir günde ısrar ediyor Cumhurbaşkanı? Bu benim kendi fikrim değil ancak gelen talepleri de biz halkın Meclisinde, milletin vekili olarak dile getirmek zorundayız. Bakın, bir tane firma var Konya’da Ereğli Tekstil. Türk Silahlı Kuvvetlerinin elbise ihtiyacının yüzde 40’ını tek başına karşılıyor. İşte, bu firmanın yönetim kurulu benim dikkatimi çekti, sizlerle paylaşmak istiyorum. Yönetim Kurulu: Faruk Albayrak, Muzaffer Albayrak, Mesut Muhammed Albayrak. Takdiri yüce Türk milletine bırakıyorum. Bunu sosyal medyada birçok vatandaşımız, genç kardeşimiz gönderdi. Acaba yirmi bir gün temel mecburiyeti bir yerlere mi dayanıyor? Takdir sizlerin diyorum.”

 

Önceki

Sosyal medyadan çağrı yapan Doğrul için bakanlık devreye girdi

Sonraki

İnsan hakları anıtı etrafındaki bariyerler kaldırıldı